توضیحات محصول

با سلام خدمت تمامی همراهان عزیز گروه باران آرچ.

امروز برای شما پاورپوینت40صفحه ای از فاضلاب،تصفیه و کاربرد آن تهیه کرده ایم.

سر تیترهای موجود در این محصول به شرح ذیل می باشد:

مقدمه،اهمیت موضوع،هدف،تعریف فاضلاب و پسآب،مبدا شکل گیری و ترکیبات آن،انواع فاضلاب،تصفیه فاضلاب و انواع روش های تصفیه،تاریخچه تصفیه خانه هی فاضلاب در ایران،روش های جدید در تصفیه فاضلاب،استفاده مجدد از فاضلاب،جمع بندی و منابع.

در ادامه مقدمه و جمع بندی این محصول آمده است.

مقدمه:

آب یکی از بزرگترین چالشهای قرن حاضر است که می تواند سر منشا بسیاری از تحولات مثبت و منفی جهان قرار بگیرد.

97/5درصد آب کره زمین در دریاها و دریاچه ها است که آب شور را تشکیل میدهد.2/5 درصد آب شیرینی است که در زمین وجود دارد که از آن 0/3 درصد آب رودخانه ها و 30/8 درصد آبهای زیر زمینی و 68/9

درصد یخچالها و پوشش دایمی برف کوهها است.

طبق مطالعات موسسه بین المللی آب در نیم قرن آینده( سال 2050 ) در65 کشورجهان با جمعیت 7 میلیارد نفربا کمبود آب مواجه می شوند، این مطالعات عنوان می کند که در سال 1950 در 12 کشور جهان با جمعیت 20 میلیون نفر با کمبود آب مواجه بوده اند، ضمن اینکه در سال 1990 در26 کشور جهان با 300 میلیون نفرجمعیت و امروزه در45 کشورجهان با 1.1 میلیارد نفر جمعیت با کمبود آب مواجه هستند؛ لذا کمبود منابع آب شیرین بشررا ناچاربه جستجو برای دستیابی به دانش فنی و تکنولوژیکی استفاده از باقی مانده آب شیرین می نماید.

بنا بر این بین توان تامین آب و شدت تقاضا در جهان خلا یی وجود دارد که بحران آفرین است.

جمع بندی:

بخش عمده ای از عدم تعادل در منابع آب ناشی از چرخه آب شناسی و محدودیت طبیعی منابع آبی است و بخش دیگر تاثیر گذاری اقدامات و فعالیتهای انسان بر روی منابع آب است.که محدودیت ذاتی منابع آب ، خشکسالی ، افزایش جمعیت ،بهره برداری بی رویه از منابع و نبود مدیریت بازیافت منابع آبی موجود در جهت بهره برداری مجدد از آنها جملگی زمینه ساز چالشهای اساسی در تامین آب شیرین برای حیات بشر  خواهند بود.

مهمترین اهداف از احداث سامانه های تصفیه ی فاضلاب شامل:

حفظ بهداشت همگانی ، حفاظت محیط زیست ،جلوگیری از آلودگی منابع آب ،استفاده مجدد از فاضلاب تصفیه شده در کشاورزی و صنعت می باشد .

روشهای تصفیه با توجه به نوع اقلیم و وسعت زمینهای در دسترس به منظور احداث تصفیه خانه و جنس خاک و مقاومت آن متفاوت خواهد بود.

فاضلاب تصفیه شده را می توان بعنوان آب آشامیدنی و شست و سو، یا در صنعت (برجهای خنک کننده)، در تغذیه مصنوعی حوزه آبهای زیرزمینی، برای مصارف کشاورزی و نیز در احیای اکوسیستمهای طبیعی مورد استفاده قرار داد.

امیدواریم از خرید این محصول نهایت استفاده را ببرید.

You must log in to submit a review.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *